Op. Dr. Mukaddes KURT

İzmir Atakent Anadolu lisesinde okudum. Lise döneminde anne karnında bebeğe yapılan ultason ile ilk kez tanıştım. Bebeğin bu mucizevi yaradılışını izlemek beni çok etkiledi ve üniversite sınavında tüm tercihlerimi tıp fakültesi yaptım.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesinde 6 yıl eğitim gördüm. Fakültenin yeni kuruluşu ve öğrenci sayısının çok az olması; Türkiye’ deki en kıymetli doktorlardan birebir eğitim almamı sağladı. Tıp fakültesi  4. Sınıfında kadın hastalıkları ve doğum stajında net kararımı verdim. Hasta takibi, ultrason, doğum ve cerrahinin hepsinin bir arada olduğu tek bölüm olması bu kararımda etkili oldu.

Uzmanlık sınavında tek tercihim; kadın hastalıkları ve doğum oldu. 6 yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) kadın hastalıkları ve doğum bölümünde çalıştım. Endometriozis konulu tezim ile uzmanlık eğitimimi bitirdim.

Bayburt Devlet Hastanesinde mecburi hizmet görevimi yaptım. Kafkas Üniversitesinde Yardımcı Doçentlik yaptım. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı eğitiminide katkıda bulundum. 4 yıl özel muayenehanemde hizmet verdim. Kişisel gelişim ve insan psikolojisi üzerine yoğun kitaplar okudum. Tüm enerjinin doğa, canlılar ve çocukların masum bütünlüğünde olduğunun sonucuna vardım. Mesleğime devam ederken eş zamanlı doğanın enerjisini de hissetmek istedim. Bunun üzerine Antalya’ da mesleğime devam kararı aldım. Beyaz dünya iş merkezinde özel muayenehanemde hastalarımı karşılamaktayım. Evliyim, Mustafa ve Kemal adında 2 oğlum var. Hastalarımın ifadeleri ile ‘’en detaylı bilgileri veren, sormadan anlatan,  gözlerimdeki sıcaklığı her daim hissedebildiğiniz, psikolojik olarak sizi hep güçlendiren ‘’ bir doktorum. 

Yaradılışın mucizeliğini her an hisseden, size hissettiren, samimiyetini gözlerinden hissettiğiniz, her daim güleryüzlü, yanınızda, BİLGİ DONANIMI ile güven hissettiğiniz doktorunuz;  Antalya’ da muayenehanesinde sizleri ağırlamaktadır.